SOCIALINĖ PEDAGOGINĖ PAGALBA, PREVENCINĖ VEIKLA
INFORMACIJA APIE SMURTO PRIEŠ VAIKUS PREVENCIJĄ
Lapkričio 18 d. pasaulyje minima Seksualinės prievartos prieš vaikus prevencijos diena, lapkričio 19 d. – Smurto prieš vaikus prevencijos diena, o lapkričio 20-ąją – Vaiko teisių diena.
Siekiant apsaugoti vaikus, svarbiausias vaidmuo tenka suaugusiems – tėvai ir specialistai gali labai prisidėti, kad smurto atvejų sumažėtų. Itin svarbu, kad vaikai ir paaugliai žinotų, kas yra smurtas ir kur kreiptis pagalbos, susidūrus su netinkamu elgesiu.
Paramos vaikams centro (www.pvc.lt) psichologai parengė atmintines (tekstinė ir vaizdinė informacija), skirtas specialistams, tėvams ir vaikams:
Smurto ir patyčių prevencija ikimokyklinio ugdymo įstaigoje
Priekabiavimo, seksualinio priekabiavimo, persekiojimo ir smurto prevencijos taisyklės
Kasmet kovo mėnesį organizuojamas sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“
Ruošiamasi įdiegti „Patyčių dėžutę“.
PREVENCINĖS PROGRAMOS
Priešmokyklinėse grupėse įgyvendinama tarptautinė ankstyvosios prevencijos programa „Zipio draugai“, kurios tikslas – padėti 5-7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos.
Programa „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti kasdienius emocinius sunkumus: atstūmimą, netektį, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą, sunkius pokyčius. Padeda suvokti ir skatina kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti. Moko vaikus empatijos, susirasti draugų, prisitaikyti prie naujų aplinkybių, kreiptis paramos ir ją priimti, padėti aplinkiniams.
Daugiau informacijos apie programą: https://www.vaikolabui.lt
ALKOHOLIO, TABAKO IR KITŲ PSICHIKĄ VEIKIANČIŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS PROGRAMA PREVENCIJOS PROGRAMA
Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programos (toliau – Programa) vykdymo Vilniaus lopšelyje-darželyje „Sakalėlis“ (toliau – Darželis) tvarkos aprašo paskirtis – įstaigoje ugdyti asmenį, motyvuotą sveikai gyventi, nevartoti alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų, apsaugoti vaikus nuo atsitiktinių apsinuodijimų vaistais ir kitais cheminiais preparatais.
Programa grindžiama bendradarbiavimu tarp įstaigos, šeimos ir įvairių specialistų, o vykdoma remiantis pagrindiniais bendrosios (pirminės) prevencijos principais.
Programos turinys, atsižvelgiant į ugdymo patirties ypatumus ir atitinkamos prevencinės veiklos poreikį, pritaikytas ikimokykliniame, priešmokykliniame ugdyme.