Adaptacija

Adaptacija – kas tai?

Adaptacija darželyje yra natūralus procesas, kurio metu vyksta prisitaikymai prie pasikeitusių gyvenimo aplinkybių. Daugiau informacijos apie adaptaciją:

Rekomendacijos tėvams

Lankstinukas

Brangūs tėvai (globėjai),

Jūs nuo rudens palydėsite savo atžalas į ugdymo įstaigą, išgyvensite ne tik džiaugsmą, bet nerimą, jaudulį ir nežinią.  Darželio lankymo pradžia yra labai svarbus laikotarpis vaiko ir šeimos gyvenime, tad labai svarbu suteikti vaikui saugumo jausmą, atliepiant jo individualius poreikius.

Pirmas dvi savaites, o kartais ir mėnesį, pradėjus lankyti darželį, vyksta vaiko adaptacija. Vaikai patekę į naują aplinką gali elgtis įvairiai: būna liūdni, įsitempę, nekalbūs, apatiški arba neįprastai judrūs, pikti ir/ar agresyvūs. Tai normali mažo vaiko jausmų eiga, kurią suaugusiems reikia suprasti ir kantriai išlaukti. Tai laikas, kai vaikas, o kartu ir jo tėvai (globėjai) turi prisitaikyti prie pasikeitimų ir naujų sąlygų. Labai svarbu suteikti vaikui saugumo jausmą, atliepiant jo individualius poreikius. Vaikų adaptacijos trukmė būna skirtinga, kuri priklauso nuo vaiko amžiaus ir raidos ypatumų, asmeninių savybių, socialinės patirties ir ugdomosios aplinkos pritaikymo.

Dalinamės parengtu vaikų adaptacijos infografiku, kuris, tikimės, padės sklandžiai užtikrinti adaptacijos procesą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Taip pat pateikiame rekomendacijas apie sėkmingą vaiko adaptaciją.

Sėkmingą vaiko adaptaciją leminatys veiksniai

Adaptacijos infografikas